logo

.


ANGUILLA  Anguilla (Velká Británie Velká Británie)


Základní informace

Rozloha: 91 km2
Počet obyvatel: 17 420 (2018)
Hustota obyvatel: 191/km2
Úřední jazyk: angličtina
Obyvatelstvo: 90% Afričané, 5% míšenci, mulaté, 4% Evropané
Náboženství: 83% protestanté, 6% katolíci
Politický systém: zámořské území Velké Británie; guvernér, Rada, parlament - 11 členů
Hlavní město: Valley (1 070)

PODNEBÍ, KDY VYRAZIT 

            Anguilla má tropické podnebí, které je zmírňované celoročními severovýchodními pasátovými větry. Průměrné teplota je po celý rok 26 až 29°C, nejnižší teploty jsou v prosinci a nejvyšší v červenci. Roční srážky jsou okolo 900 mm, nejvíce srážek spadne od srpna do listopadu, nejsušší měsíce jsou únor a březen. Sezóna hurikánů je od července do října.

The Valley - průměrné teploty, srážky (mm)

Zdroje: Britannica.com, Wikipedia.org 

OSTROVY

            Anguilla je zámořské území Velké Británie. Je součástí Malých Antil, a náleží k tzv. Závětrným ostrovům. Leží v severovýchodní části Karibiku. Zámořské území Anguilla tvoří ostrov Anguilla a několik velmi malých ostrovů a skalisek v okolí bez stálých obyvatel. Největší z těchto ostrovů jsou: Anguillita, Dog Island (2,1 km2), Prickly Pear Cays, Sandy Island, Scrub Island (3 km2), Scilly Cay, Seal Island, Sombrero (0,4 km2).

Turismus, ivisitanguilla.com (en)

Anguilla mapa

 Mapa

GEOGRAFIE, PŘÍRODNÍ POMĚRY 

            Anguilla má největší délku přibližně 26 kilometrů a šířku 5 kilometrů. Ostrov je z vápence z korálových útesů. Terén je plochý, rovinatý, místy mírně zvlněný. Nejvyšší bod, Crocus Hill, má 64 m. Severní část ostrova je strmější, s prudšími svahy směrem k pobřeží. Jižní část je rovinatá. Ostrov nemá žádné řeky, nachází se zde ale několik solných lagun. Vegetaci ostrova tvoří nízké stromy a nízké keře, místy jsou plantáže s ovocnými stromy. Anguilla je turisticky oblíbená pro své pláže a okolní korálové útesy.

Anguilla ostrovy 2v

Zdroje: Britannica.com, Wikipedia.org

Mapa je pod licencí CC

Odkazy

Britannica, Anguilla (en)

CIA World Factbook, Anguilla (en)

Wikipedie, Anguilla (cs)

end faq

Share